باشگاه نمايشگاهيان ايران • مشاهده مبحث - استرداد لايحه واگذاري زمين نمايشگاه تا 2 روز آينده


وقتي مشتريان مي توانند با نمايندگان فروش صحبت كنند و سئوالات خود را مطرح سازند وابستگي بيشتري نسبت به براند پيدا مي كنند.
لورا شولر


سلام مهمان گرامي؛

برای دسترسی به امکانات کامل باشگاه لطفا از طریق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
iranianfair
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: استرداد لايحه واگذاري زمين نمايشگاه تا 2 روز آينده
 پست ارسال شده در: چهارشنبه 29 مرداد 1392, 1:28 am 
آفلاين
کاربر فعال
کاربر فعال
نماد کاربر
تاريخ عضويت: يکشنبه 8 آذر 1388, 8:09 pm
پست ها : 79
تشکر کرده: 29 مرتبه
تشکر شده:20 مرتبه
استرداد لايحه واگذاري زمين نمايشگاه تا 2 روز آينده/ مشكل گشايش ال‌سي برطرف مي شود
وزير صنعت، معدن و تجارت از استرداد لايحه واگذاري نمايشگاه بين المللي از مجلس تا 2 روز آينده خبرداد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران به نقل از «شاتا»، «محمدرضا نعمت زاده» در مراسم توديع و معارفه وزيران جديد و سابق صنعت، معدن و تجارت با بيان اينكه واگذاري نمايشگاه‌هاي بين المللي با 2 فوريت در روزهاي آخر كار دولت دهم به مجلس رفته است افزود: اين در حالي است كه موارد 2 فوريتي مسائل ضروري و ملي است كه اگر سريعا در مورد آن ها تصميم گيري نشود يك ضرر ملي را ايجاد مي كند.
وي با تاكيد بر اينكه واگذاري يك دستگاه به دستگاه ديگر آنقدر مهم نيست كه در قالب 2 فوريتي به مجلس برود، گفت: تا 2 روز آينده دولت از مجلس درخواست استرداد اين طرح را مي‌كند.
وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين درباره حمايت از اقشار كم درآمد جامعه نيز با بيان اينكه اين موضوع يكي از برنامه‌هاي جدي دولت است افزود: در مورد كالاهاي اساسي و نهاده‌ها همين كه تا پايان سال قيمت واردات آن ها تغيير نمي‌كند كمك به اقشار كم درآمد است.
وي درباره وضعيت توليد نيز گفت: توليد نسبت به 4 ماه گذشته افزايشي نداشته و تمام آمارها گوياي كاهش توليد در بخش هاي مختلف است.
وي با بيان اينكه توليد امروز در سراشيبي قرار گرفته است، ادامه داد: اول بايد ترمز كاهش توليد كشيده و پس از آن جلوي روند كاهشي توليد كشور بايد گرفته شود.
نعمت‌زاده گفت: بايد سرمايه‌گذاري را در كشور توسعه داده و اجازه دهيم وضع صنعت، معدن و تجارت كشور به ميزان مطلوبي برسد.
به گفته وي درشرايط تحريم اين وضعيت به حد عالي نمي‌رسد ولي بايد در جهت كاهش تحريم ها نيز حركت كنيم.
نعمت زاده همچنين در حاشيه اين مراسم در پاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه با اينكه اولويت شما توليد است يا تنظيم بازار گفت:‌ اين 2 مكمل يكديگر هستند و تا كالايي نباشد نمي توان بازاري را تنظيم كرد.
وي ادامه داد: يك راه براي تنظيم بازار واردات است كه اين موضوع جزو سياست‌هاي دولت نيست.
وزير صنعت، معدن و تجارت با تاكيد بر اينكه توليد و تنظيم بازار يك گردونه است گفت: بايد اولويت را به توليد داد و در كنار آن بازار را تنظيم كرد.
وي افزود: تامين كالاهاي اساسي در اولويت كاري ما است و در اين زمينه ديروز با رييس كل بانك مركزي جلسه‌اي داشته و در مورد تامين ارز كالاهاي اساسي نيز برنامه‌ريزي كرده‌ايم.
**پرداخت مابه‌التفاوت ارز مرجع و مبادله اي براي كالاهاي اساسي توسط دولت
وي در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينكه ذخاير كالاهاي اساسي خوب است و بخش خصوصي مي‌تواند سهم عمده‌اي در اين زمينه داشته باشد تصريح كرد: واردات با شرايط قبلي انجام مي‌شود و نرخ ارز همان 2500 تومان است اما كالاهاي اساسي با ارز 1226 توماني تامين و مابه التفاوت آن از سوي دولت پرداخت مي‌شود.
وي در خصوص تعيين تكليف قيمتگذاري خودرو نيز گفت: جلسه ويژه اي تا 2 هفته آينده راجع به خودرو خواهيم داشت اما بايد تاكيد كنم كه صنعت خودرو نيز نظير ساير صنايع بايد فعال شود.
**رفع مشكل گشايش ال سي
نعمت زاده درباره توجه به تامين نقدينگي واحدهاي توليدي كه در برنامه 100 روزه خود به آن اشاره كرده است گفت: يكي از برنامه‌ها كمك به افزايش نقدينگي واحدهاي توليدي و معدني است و ما در اين زمينه چند راهكار را طي هفته آينده با وزير امور اقتصادي و دارايي بررسي خواهيم كرد.
وي با بيان اينكه راه‌هاي مختلفي تاكنون مطرح شده و اولويت آن‌ها اين است كه گشايش اعتبار به حالت قبل بازگردد.
**اختصاص 20درصد از منابع صندوق توسعه صادرات به صنعت و كشاورزي
وي در ادامه با بيان اينكه مجلس مصوب كرده بود كه هر ساله 10 درصد منابع صندوق توسعه ملي به بخش صنعت و 10 درصد آن به بخش كشاورزي تعلق گيرد گفت: بايد از كل منابع صندوق توسعه صادرات در 100 روز آينده 10 درصد را به بخش صنعت و 10 درصد را به بخش كشاورزي اختصاص دهيم.
نعمت زاده ادامه داد: براساس سياست‌هاي توليدي كه توسط مقام معظم رهبري ارائه شده مقرر شده است سالانه 20 درصد از منابع فروش نفت و گاز به صندوق توسعه ملي اختصاص يابد.
وي گفت: بر اين اساس در حال حاضر بايد 10 درصد از كل منابع اين صندوق به توليد اختصاص يابد و 80 درصد باقي مانده مختص سرمايه‌گذاري‌هاي بخش خصوصي و تعاوني‌ها شود.
** موجودي صندوق توسعه ملي 50 ميليارد دلار است
وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اين‌كه موجودي فعلي صندوق توسعه ملي 50 ميليارد دلار از ابتداي تاسيس آن تاكنون است گفت: نسبت به اين ميزان ذخيره پرداخت بسيار كم بوده است. در حال حاضر منابع به بانك‌هاي عامل به سرعت در حال تزريق است و اين بانك‌ها آماده ارائه تسهيلات مي‌شوند.
وي درباره اولويت بندي كالاها و اين كه آيا اين سياست همچنان ادامه خواهد يافت يا خير گفت: عليرغم اينكه از تاريخ خاصي ثبت سفارش و تخصيص ارز به كالاهاي گروه 10 متوقف شده است يك سري افراد اقدام به خريد اين كالاها كرده لذا كالاي آن‌ها در گمرك دپو شده است.
وي گفت: قرار شده كه گزارش مشخصي از كالاهاي دپو شده در گمرك به من ارائه شود كه چه كالايي در چه تاريخي وارد شده و با مطالعه اين گزارش در مورد آن‌ها تصميم گيري مي شود.
وزير صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بيان اينكه يكي از كارهايي كه براي تنظيم بازار بايد انجام شود عرضه بيشتر است اظهار كرد:‌ در مواردي هم نظير لبنيات براي كنترل قيمت تصميم بر اين است كه نرخ نهاده‌هاي دامي تا آخر سال تغيير نكند و دولت مابه التفاوت نرخ ارز اين كالاها را پرداخت كند اما در خرده فروشي آنچه كه مي دانم اين است كه دولت قبل براي كنترل بازار، كار را به اتحاديه صنايع لبنيات واگذار كرده است.
اگر اين اتحاديه خوب عمل كند ادامه كار را به آن‌ها واگذار مي كنيم و در غير اين صورت كنترل خرده فروشي لبنيات به دولت باز مي گردد.
وي در خصوص تحريم ها نيز گفت: همه ما بايد به كاهش تحريم‌ها و فشارهاي ناشي از آنها كمك كنيم و وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان پايگاه اقتصادي مي تواند در اين روند موثر باشد.
وي از برنامه ريزي براي ايجاد بستر‌هاي سرمايه‌گذاري خارجي در كشور خبر داد و گفت: اگر اين بسترها را ايجاد كنيم و امكان سرمايه‌گذاري را براي شركت‌هاي خارجي فراهم كنيم اين شركت‌ها خود به دولت براي كاهش تحريم‌ها عليه ايران فشار وارد مي كنند.
**حق بهره برداري از معادن قابل واگذاري است
وي درباره واگذاري معادن بزرگ نيز گفت: معادن جزو انفال هستند و خود آن ها واگذار نمي شود بلكه حق بهره برداري از آن‌ها واگذار مي شود.
وي در پايان درباره انتصاب مديران و معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: انتخاب معاونان و مديران براساس شايسته سالاري است. اگر تغييري ايجاد شود به اين معنا نيست كه معاونان قبلي مناسب اين كار نيستند بلكه ما بايد سياست هاي خود را تغيير و مديراني را منصوب كنيم كه همسو با اين سياست ها باشند.
http://www.iranfair.com/fa/component/co ... ew&id=1500


Share on Facebook Share on Twitter Share on Orkut Share on Digg Share on MySpace Share on Delicious Share on Technorati
بالا 
 مشخصات  
 

exhibition bank

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 

sns.co.ir
چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

 
 

L_DELETE_COOKIES

جستجو براي:
انتقال به:  
شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيدآیا می دانستید که
دلايل اصلي سازمانها براي حضور در نمايشگاه عبارتند از افزايش آگاهي از براند /محصول و رويت پذيري و ايجاد مشتريان عمده از طريق گفتگوي دو طرفه
cron
Persian Translation
phpBB SEO